Haber

DASK Olarak Deprem Sonrası Çalışmalarımıza Devam Ediyoruz

DASK olarak deprem gerçeğine karşı farkındalık yaratmak, deprem nedeniyle oluşan maddi kayıpların karşılanması ve afet bölgelerinde hayatın normale dönmesi için sistematik çalışmalar yapmak hedefiyle çalışmalarımıza devam ediyoruz.

23 Kasım 2022 tarihinde meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki Düzce/Gölyaka Depreminin hemen ardından gruplarımız ve yöneticilerimiz ilk günden itibaren sahadaydı ve vatandaşlarımıza gerekli takviyeleri sağlamaya başladık. Deprem sonrası 16 ilden 14.000, Düzce’den 13.000 ve çevre illerden 1.000 hasar raporu alınmış; Soruşturma süreçleri hızlı bir şekilde başlatılarak tazminat ödemeleri ilk günden itibaren yapılmaya başlandı.

Bugün prestiji ile hasar belgelerinin yüzde 75’inin inceleme süreci tamamlanmış ve vatandaşlarımıza ZDS ile toplam 100 milyon TL hasar ödemesi yapılmıştır.

Zorunlu Beyin Sarsıntısı Sigortası, beyin sarsıntısına karşı alınacak en güçlü mali önlemlerden biridir. DASK olarak vatandaşlarımızın afet sonrası yaşamlarına hızlı bir şekilde devam edebilmeleri için üzerimize düşeni yapmak en değerli önceliğimizdir.

Kapsamımızdaki tüm konutların Zorunlu Deprem Sigortası kapsamında olması için çalışmalarımızı sürdürürken, vatandaşlarımıza Zorunlu Deprem Sigortası yaptırmalarını ve süresi dolan poliçelerini yenilemelerini her fırsatta hatırlatıyoruz.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu