Haber

Denizli’de ‘bisiklet cinayetleri’ için pedallar çevrildi

Denizli’de ‘bisiklet cinayetleri’ için pedallar çevrildi

DENİZLİ – Denizli’nin bisiklet tutkunu yüzlerce vatandaşı, önceki gün İstanbul’da meydana gelen cinayet gibi trafik kazasına tepki olarak pedal çevirdi. Bisikletle ölüme gidenlere “Dur” diyen yüzlerce sürücü de “Trafikteyiz” sloganları attı.

İstanbul’da geçtiğimiz günlerde polisin dur ihtarına uymayarak kaçan otomobil sürücüsü, bisikletli Doğanay Güzelgün’e çarparak hayatını kaybetti. Kazanın ardından ülke genelinde binlerce bisikletçi kazaya kayıtsız kalmayarak tepki gösterdi. Bu kapsamda Denizli’de bisiklet tutkunu yüzlerce vatandaş, trafik terörüne ‘Dur’ demek için pedal çevirdi. Şehir merkezlerinden Demokrasi Meydanı’nda toplanan sürücülerden

Pamukkale Bisiklet Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Ergür, yaptığı basın açıklamasında, bisikletçilerin ölümüne “Dur” demek için hep birlikte yürüyüşler düzenlediklerini söyledi. Ergür, “Bu eylemle ülkemizde yaşanan son bisiklet kazalarında adaleti sağlamayı ve tüm sürücülerin daha duyarlı olmasını sağlamayı amaçlıyoruz. Aynı zamanda yakın zamanda kaybettiğimiz Doğanay Güzelgün, Kemal Özer, Batuhan Dereli ve bisiklete gönül vermiş diğer arkadaşlarımızı anmak amacıyla bir araya geldik.”

“Trafikteyiz”

Ergür sözlerine şöyle devam etti: “Şehir içi trafiğinde düzenlediğimiz bu turlarla bisiklet farkındalığını artırmayı, sürücülerin bilinçlenmesine katkı sağlamayı, bisikletli ölümlerine ve trafik kazalarına son vermeyi umuyoruz. Tüm katılımcılara, destekçilere ve Laodikya Bisiklet Topluluğu’na bisiklet severler adına teşekkür ediyoruz.”

Basın açıklamasının ardından yüzlerce bisikletçiyle yaklaşık 15 km süren bir yarış düzenledi. Trafik polislerinin eşlik ettiği sürüşte, bisikletçiler sık ​​sık “Trafikteyiz, bisikletçiler ölmesin, bisikletçilere saygı” gibi sloganlar atarak sürücülerin ve vatandaşların dikkatini çekmeye çalıştı. Çamlık Rekreasyon’da program sona ererken farkındalık gezilerinin devam edeceği belirtildi.

siverek-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu