Ekonomi

Esnaf kredileri sıkı para politikasına takıldı!

BURSA (İGFA) –Bursa’nın Mudanya ilçesinde bulunan Esnaf Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Tahammül İlhan, yönetim kurulu üyeleri Şaban Doktur ve Nedim Erzan ile yaptığı basın açıklamasında, esnafın kullandığı kredi limitlerinde indirime gidildiğini duyurdu. .

Önder İlhan, hükümetin sıkı para politikasının yanı sıra bazı esnafın kooperatiflerden aldığı kredileri dövize dayalı yatırımlarda kullanması dikkate alınarak kredi limitlerinin her iş kolu için farklı limitlere düşürüldüğünü belirtti. yeni esnaf statüsü için kredi almak için 3 aylık sürenin 6 ay olduğunu sözlerine ekledi. Ay’a yükseltildiğini söyledi. İlhan, daha önce 500 bin lira kredi kullanabilen esnafın yeni uygulamalarla 250 bin lira kullanabileceklerini açıkladı.

Mudanya Esnaf Esnaf Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nden çekilen kredilerin geri dönüşlerinde kooperatif açısından bir sıkıntı olmadığının altını çizen Lider Thammül İlhan, “Geri dönüşlerde hiçbir zaman sıkıntı yok. Aksine en yoğun dönemi yaşıyoruz. Ancak bu kredi limitlerindeki düşüş çok uzun sürüyor. Daha uzun süreler almayacağına ve yakın zamanda eski haline döneceğine inanıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu