Haber

Hüseyin Çelik: Bu sefer kendi militan yargımızı oluşturduk

DUVAR –Can Atalay hakkında “hak ihlali” kararı veren Anayasa Mahkemesi üyeleri hakkında Yargıtay’ın suç duyurusunda bulunmasına çeşitli cephelerden tepkiler sürüyor.

2003-2009 yılları arasında AK Parti hükümetlerinde uzun süre Milli Eğitim Bakanı olarak görev yapan Hüseyin Çelik, sosyal medya hesabından konuyla ilgili bir açıklama yaptı;

“Yıllarca, Vural Savaş, Sabih Kanadoğlu, Yekta Güngör Özden, Nuh Mete Yüksel ve benzerlerinin başını çektiği vesayet güçlerinin kontrolünde olan Kemalist militan yargıdan çekildik. Tam vesayet kalkmışken bu kez biz de geri çekildik. kendi militan yargımızı yarattık. Helal olsun bize! Bu yargıya ve anlayışa sahip olduğumuz bir ülkede, artık AB’nin eleştirilerinden şikayetçiyiz. Artık aynada kendimizle yüzleşmenin zamanı geldi. Yazar ne olurdu? Cumhuriyetin 100. yılı değil 1000. yılı mıydı? Cumhuriyet Cumhuriyet değilse yaşın ne önemi var?… Unutmayalım ki Suriye, İran, Irak, Libya, Kuzey Kore, Çin, Rusya, Küba ve Venezuela Cumhuriyetler de…” değerlendirmesini yaptı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu