Haber

İYİ Parti’den ‘dokunulmazlık’ tepkisi

KOCAELİ (İGFA) –İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Nusret Acur, TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu’nun İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan ile CHP’li Becerikli Başarır’ın dokunulmazlıklarını kaldırma kararına tepkisini dile getirdi.

Nusret Acur, bu kararın vicdanlarda yara açtığını belirterek bir açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin en çalışkan üyesi, haksızlığa, yolsuzluğa ve adaletsizliğe gür sesiyle karşı çıkan Kocaeli Milletvekilimiz Lütfü Türkkan’ın dokunulmazlığının kaldırılması kararı ve CHP Mersin Milletvekili Ali Yetenekli Başarır en hafif tabirle rezalettir. Hepsi siyasi bir karar. Milletimiz bunu açık ve net görüyor ve notunu alıyor. 80 milyon kişinin gözünün içine bakarak ekranda en ağır hakaretleri yapanlar hakkında bırakın yaptırımı, bir kınama beyannamesi bile yayınlamayan iktidar, geriye dönüp bakarak süreci bu noktaya getirdi. Muhalefeti korkutma, taciz etme ve geri adım atma arzusuyla bu kararı alanlar mağlup olacaktır. Bu konuda en ufak bir şüphemiz olmadığı gibi, milletimizin de şüphesi olmasın” dedi.

HANGİSİ HANGİ TERÖR ÖRGÜTÜYLE MÜCADELEDE ŞEHİT OLDU?

Yandaşlarına ve milletvekillerinin eşlerine verecekleri ihaleler, bu tür kararlarla yolsuzluklarını gölgeleyemeyecek. Az önce Kızılay’ın yaptığı yardımları görgüsüzce satanlardan hesap soramayanlar suni gündem yaratıyorlar. Ne şehit yakını! Bakalım hangi terör örgütü savaşırken şehit oldu? Şehit mi arıyorsunuz? Gebze’nin ilk şehidi Numan Dede’nin ağabeyi Abdurman Dede’ye sorun. Yine en büyük caddelerden birine adı verilen Şehit Yılmaz Argon’un ağabeyi Korkmaz Argon’a sorun bakın ne cevap verecekler. Elbette günü geldiğinde yaptıklarınızın hesabını vereceksiniz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu