Haber

İzmir Kınık’ta çıkan orman yangınında helikopterler yeniden çalışmaya başladı

İzmir’in Kınık ilçesinde çıkan ve tedbir olarak 3 mahallenin boşaltıldığı orman yangını saat 17’ye girerken helikopterler gün ışığıyla havalanarak yangını yeniden söndürme çalışmalarına başladı.

Yangın, dün saat 14.13 sıralarında İbrahimağa Mahallesi’ndeki ormanlık alanda meydana geldi. İlk müdahalenin saat 14.28’de yapıldığı yangına İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri havadan ve karadan müdahale etmeye başladı. Yangınla mücadele kapsamında 7’si uçak, 7’si askeri helikopter, 34’ü su fıskiyesi, 13’ü su ikmal aracı, 6’sı iş makinesi ve 7’si ilk müdahale aracı olmak üzere toplam 19 helikopterle gruplar alevlere müdahale ederken, uçaklar ve helikopterler de yangına müdahale etti. hava karardıktan sonra bölgeden ayrıldı. Alevlerle mücadele 600 çalışanın katılımıyla kesintisiz devam etti.

Önlem olarak 3 mahalle boşaltıldı.

Bölgedeki Balaban, Çiftlik ve Karatekeli mahallelerinin tedbir amaçlı boşaltıldığı aktarılırken, yangının saman sıkıştırmak için kullanılan balya makinesinin alev alması ve alevlerin ağaçlara sıçraması sonucu çıktığı iddia edildi.

Helikopterler yeniden havalandı

Gece saatlerinde hava araçları da gün ağarırken alevlerle yer gruplarının çabalarına katıldı. 17. saatte girdiğimiz yangında havalanan helikopterler alevleri söndürmek için yeniden çalışmaya başladı. Bölgede çalışmalar devam ediyor. – İZMİR

orhangaziajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu