Haber

Keçiören Belediyesi 100. Yıl İmza Ormanı Fidan Dikim Törenini Gerçekleştirdi

Keçiören Belediyesi tarafından “100. Yıl İmza Ormanı Fidan Dikim Töreni” gerçekleştirildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Cumhuriyetin 100’üncü yılı anısına ağaç dikilmesi talebini Keçiören Belediyesi’ne ileten ve kendisine oy veren 3 bin 137 kişi adına 13. Dönem Cumhurbaşkanı Adayı Yakup Türkal’ın bu talebi, Seçimlerde belediye tarafından yerine getirildi.

Ovacık Bayraktepe mevkiinde düzenlenen törene, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Hayrettin Cinse, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan, MHP Keçiören İlçe Başkanı Metin Bayrakçı, Kırşehir Dernekler Federasyonu Lideri Hilmi Gökçınar, işadamı ve 13. Dönem Cumhurbaşkanı Adayı katıldı. Yakup Türkal. , siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Açıklamada etkinlikteki konuşmasına yer verilen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, şunları söyledi:

“Sevgili Peygamberimiz (asm) diyor ki, ‘Kıyametin geleceğini bilseniz bile elinizdeki fidanı dikin.’ Devletimizin kurucusu Büyük Başkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, çok büyüdüğü için eve zarar vereceği düşünülen bir ağacı bir bahçıvanın kesmek üzere olduğunu görünce ağacın kesilmemesi gerektiğini söyler. kesilip bina kenara taşınmalı.. Yani buna fidan, ağaç dememeliyiz. Ağaçları korumalı, boş arazilerimizi ağaçlandırmalıyız. Dünyamızın oksijen kaynağı olan ağaçlarımız, Çok değerli. Bulduğumuz her fidanı hem park ve bahçeleri oluştururken, hem de ağaçlandırma alanlarımızda dikiyoruz. Doğa severlerimizin ağaç dikme isteklerini asla geri çevirmiyoruz. 100. Yıl. “Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” İmza Ormanı’nın kurulması.”

İş adamı ve 13. Dönem Başkan Adayı Yakup Türkal, desteklerinden dolayı Altınok ve Keçiören Belediyesi’ne teşekkür etti.

Protokol konuşmalarının ardından katılımcılar fidanları toprağa dikti.

sisli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu