Haber

ÖSYM açıkladı: YKS sınavına giriş yerleri açıklandı

ÖSYM’nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre 2023-YKS 1. Dönem Temel Yeterlik Sınavı (TYT) 17 Haziran 2023 tarihinde, 2023-YKS 2. Dönem Yeterlik Sınavı (AYT) 18 Haziran 2023 tarihinde ve 2023-YKS tarihinde yapılacak. YKS 3. Dönem Yabancı Dil Sınavı (YDT) adaylarının sınava girecekleri bina ve salonlara atama işlemleri tamamlandı.

Adaylar, sınava girecekleri yeri gösteren sınav giriş belgesini ÖSYM adresinden TC kimlik numaraları ve aday şifreleri ile alabilecekler.

Adayların YKS sınavına girişte yanlarında bulundurmaları gereken belgeler

Adaylar, sınav giriş belgesinde belirtilen salon dışında bir yerde sınava giremezler. Sınav giriş belgesinde yazılı olan salon dışında bir yerde sınava giren adayın sınavı geçersiz sayılacaktır.

Sınav günü, adayın adres bilgilerini teyit etmek amacıyla sınava gireceği binayı gidip görmesi daha kolay olacaktır. Sınav giriş belgesi adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

Adaylar, sınavın ilgili oturumuna ilişkin sınav giriş belgelerinin renkli veya siyah beyaz çıktılarını yanlarında bulundurmalıdır. Sınavın ilgili oturumuna ait sınav giriş belgesini yanlarında bulundurmayan adaylar sınav salonuna alınmayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu