Haber

Rusya’nın Ukrayna’ya düzenlediği füze saldırısında 5 kişi öldü, 73 kişi yaralandı.

Rusya’nın Ukrayna’nın Kriviy Rig kentine düzenlediği füzeli saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 5’e, yaralı sayısı 73’e çıktığı bildirildi.

Ukrayna Devlet Lideri Volodymyr Zelenskiy, Rusya’nın bu sabah Kriviy Rig’e düzenlediği baskınlara ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Rus füzesinin isabet ettiği yerde arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini belirten Zelenskiy, “İlk belirlemelere göre 2 balistik füze isabet etti. Evin 4’üncü kattan 9’uncu kata kadar olan kısmı tamamen yıkılmış durumda.” sözünü kullandı.

Zelenskiy, saldırıda biri çocuk 5 kişinin hayatını kaybettiğini, onlarca kişinin de yaralandığını belirtti.

Kriviy Rig Savunma Kurulu Lideri Aleksandr Vilkul da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, saldırıda 8’i çocuk olmak üzere yaralı sayısının 73’e çıktığını belirtti.

Zelenskiy, sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, Rus ordusunun bu sabah Kriviy Rig ve Herson kentlerinde apartmanları ve bir üniversite binasını vurduğunu, ölü ve yaralıların bulunduğunu bildirdi.

Zelenskiy, Rusya’nın son günlerde şehirleri hedef aldığını, Rus ordusunun sivil tesis ve binaları bombaladığını ancak bunun onları korkutmadığını söyledi.

Ukrayna İçişleri Bakanı İgor Klimenko, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, baskında 1 kişinin hayatını kaybettiğini, 10 kişinin de yaralandığını bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu