Haber

Selçuk Bayraktar’dan “Siyasete girecek misiniz?” Sorunun cevabı: Ne gerekiyorsa yapacağız

Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST Ankara’da devam ederken gözler TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar’da. Daha önce siyasete ara veren Bayraktar, “Siyasete girecek misiniz?” soruya; “Ne gerekiyorsa yapacağız, mücadele neyi gerektiriyorsa onu yapacağız” yanıtını verdi. Bayraktar’ın yerel seçimlere aylar kala böyle bir sinyal vermesi lobiyi harekete geçirdi.

“FORKUP GERİ DÖNMEYECEĞİZ”

TEKNOFEST; Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3) ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yönetiminde, aralarında bakanlıklar, cumhurbaşkanlıkları, kamu ve özel kurum kuruluşları, akademik kurumlar ve medya şirketlerinin de bulunduğu 125 kurumla yürütülüyor. Türkiye’nin milli teknoloji ekosistemi. TEKNOFEST Yönetim Kurulu Lideri ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Lideri Selçuk Bayraktar, festival alanını gezdi. Bayraktar, İşveren Dünyası’na verdiği röportajda, “Siyasete girecek misiniz?” sorusunu da yanıtladı. Bayraktar, “Milli teknoloji hamlesi idealini gerçekleştirmek için sonuna kadar mücadele edeceğiz. Mücadele ne gerektiriyorsa onu yapacağız. Benim böyle bir hayalim yok ama mücadele siyasete girmeyi gerektiriyorsa yaparız” dedi. Geri dönmekten korkma.” o cevapladı.

“TEKNOFEST HER YIL DAHA BÜYÜYECEK”

TEKNOFEST’in açılış programında da açıklamalarda bulunan Bayraktar, 2018 yılında ilki TEKNOFEST’i düzenlediklerinde toprağa fidan diktiklerini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sonraki yıllarda da yoğun bir şekilde çalışmaya devam ettik. Bu fideyi büyütün. Milli teknoloji kök saldı ve kalıcı oldu. İklim değişti, zihinlerde bir devrim başladı. TEKNOFEST’in kalbi olan teknoloji yarışmalarımıza 1 milyondan fazla genç başvuruyor. TEKNOFEST her yıl büyüyecek Köklenen fidanlar ağaca dönüşecek Bu ağaçlar büyüdükçe Gençlerimizin özgüveni daha da artacak TEKNOFEST neslinin yetiştireceği bu ağaçlar tüm insanlığa huzur verecek Orman olacak huzur verecek. Her projemiz, ormanları oluşturan ağaçlar gibi insanlığa bir saat ve umut verecek. Uyum içinde yaşayacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu