Haber

Burdur’da 65 yaş üstü ücretsiz toplu taşıma uygulaması sona erdi

Burdur’da toplu ulaşım hizmeti veren Burdur Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi, ücretsiz binişe son verme kararı aldıklarını açıkladı.

Açıklamaya göre, 65 yaş üstü vatandaşlar ve bazı iş kollarında çalışanlar için ücretsiz olan bu hizmetten artık para alınacak.

Burdur Özel Halk Otobüsleri Kooperatifinden yapılan açıklamada, “Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren ÖTV zammı ve akaryakıt zammı sonrası ilimizde toplu ulaşımın sürdürülebilirliği için yaptığımız hesaplamalar gösterdi. gerekli tutarın 20.00 TL olduğunu ancak giderlerimizi ve ulaşım giderlerimizi karşıladık.Gelirimizi artırmanın yolunun her zaman yüksek zam istemek değil, ücretsiz ulaşıma son vermek olduğu kanaatine vardık.Yaptığımız hesaplamada çalışan tüm araçların cihaz cirosunu taşıdığımız ücretli ve ücretsiz yolcu sayısına böldüğümüzde yolcu taşımacılığı kişi başı ortalama 6,08 TL oluyor.Ücretsiz kullanana ve kötüye kullanana yansımadığı, ve bedelini ödeyen bireyleri her zaman zor durumda bırakır.

NTV’nin haberine göre yapılan açıklamada kararın 15 Ekim’e ertelendiği belirtilirken, süreçten sorumlu kurumun Burdur Belediyesi olduğu belirtildi. (HABER MERKEZİ)

haberkumluca.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu