Haber

İYİ Parti Sağlık Politikaları Genel Başkan Yardımcısı Aylin Anıl Arslan İstifa Etti

İyi parti Sağlık Politikaları Genel Başkan Yardımcısı Aylin Anıl Arslan partisinden istifa ettiğini açıkladı. Aslan, ” İyi parti“İYİ Parti’nin aldığı bu karar ve son dönemde yapılan açıklamalar belediye seçimlerinde AK Parti’yi ve Cumhur İttifakını desteklediği ve mevcut hükümeti güçlendirdiği için İYİ Parti Sağlık Politikaları Genel Başkan Yardımcılığı görevimden ve parti üyeliğimden istifa ediyorum.” dedi.

İYİ Parti Sağlık Politikaları Genel Başkan Yardımcısı Aylin Anıl Arslan partisinden istifa ettiğini açıkladı. Arslan’ın bugün sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“20 yıldır Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı olarak ülkeme hizmet ederken, 2023 genel seçimlerinde GÜZEL Partisi Hatay Milletvekili Adayı olarak seçimlere katıldım. O dönemde yaşanan deprem felaketi, nasıl davranacağımız fikri. Oradaki insanlara yardım edebilmem, bir doktor olarak benim ve tıp arkadaşlarımızın yaşadığı zorluklar ve hükümetin hataları, Vatandaşların sağlık politikaları ve sağlık çalışanları nedeniyle doktorlara düşman olması gibi birçok neden beni siyasete katılmaya yönlendirdi. Gün geçtikçe şiddete maruz kalan ve bunun sonucunda değersizleşenlerin ülkeyi terk etmesi.Bu süreçte beni en çok heyecanlandıran şey muhalefet partilerinin bir araya gelerek ittifak kurması ve mevcut hükümeti değiştirme çabası oldu. Oy Sonraki süreçte her muhalefet adayı ve ittifak partilerine destek veren seçmenler gibi ben de büyük bir üzüntü ve hayal kırıklığı yaşadım ama siyasi çabalarıma devam etme kararı aldım. Partinin tavsiyesi ve onayıyla Sağlık Politikaları Genel Başkan Yardımcılığına atandım. Günümüze gelince; 81 ilde iş birliği yapılmadan yerel seçim yapılması kararının, iktidara karşı ittifakın kazandığı büyükşehir belediyelerinin kaybı başta olmak üzere ülke yararına pek çok olumsuz sonucu olacağı aşikar. İYİ Parti’nin aldığı bu karar ve son dönemde yapılan açıklamalar, belediye seçimlerinde AK Parti’yi ve Halkın ittifakını desteklediği ve mevcut hükümeti güçlendirdiği için, İYİ Parti Sağlık Politikaları Genel Başkan Yardımcılığı görevimden ve görevimden istifa ediyorum. parti üyeliği.

“28. Dönem Hatay Milletvekili adaylığım ve görev sürem boyunca birlikte yol yürüdüğüm, çalışma şerefine eriştiğim tüm dostlarıma ve DÜZGÜN Partili üyelerime teşekkür ediyorum.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

karakoyunlu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu