Haber

Lübnan Havayolu MEA Uçuşları Azaltacak

BEYRUT, 21 Ekim (Xinhua) — LübnanTürkiye’nin milli havayolu Middle East Airlines (MEA) Yönetim Kurulu Başkanı Mohammad El-Hout, önümüzdeki haftadan itibaren uçuşları önemli ölçüde azaltacaklarını açıkladı.

Cuma günü yerel MTV televizyon kanalına konuşan El-Hout, sigorta değişiklikleri nedeniyle önümüzdeki haftadan itibaren şirketin 22 uçağından yalnızca 8’inin faaliyete geçeceğini söyledi.

Yetkili, “Sigorta şirketleri, İsrailGazze’nin işgali Lübnan“Türkiye’ye yansıyacağını düşündükleri için bu tedbiri aldılar” dedi.

Bu hafta başında şirket, bölgedeki çatışmaların tırmanması durumunda tedbir amacıyla 5 uçağını Türkiye’de tutacağını açıklamıştı.

Al-Hout, Cuma günü yaptığı açıklamada, Kıbrıs, Türkiye ve Katar’ın MEA uçaklarını havalimanlarında kabul etmeye hazır olduklarını belirttiklerini kaydetti.

İsrail ile Hamas arasındaki kanlı çatışmanın başladığı 7 Ekim’den bu yana Lübnan merkezli Şii askeri grup Hizbullah, Hamas’a destek amacıyla 10 gün boyunca İsrail güçleriyle silahlı çatışmalara girişirken, Lübnan ile İsrail arasındaki gerilim arttı.

Kaynak: Xinhua / Ekonomi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu