Haber

Aydın Valisi Yakup Canbolat Koçarlı’yı ziyaret etti

Geçtiğimiz ağustos ayında Aydın’a atanmasının ardından ilin ilçelerine bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunan Aydın Valisi Yakup Canbolat, son olarak Koçarlı’yı ziyaret ederek ilçedeki çalışmaları yerinde inceledi.

Ziyarette 4,5 yıllık süreçte ilçede gerçekleştirilen yatırımlar hakkında bilgi aldıktan sonra Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan’a teşekkür eden Vali Canbolat, emanet edilen ilçede bu dönemde gözle görülür boyutta yenilikler ve hizmetler sunulduğunu söyledi. Merhum Başbakan Adnan Menderes de takdire şayandı. Öyle olduğunu vurguladı. Vali Canbolat’a ziyaretinden dolayı Koçarlı’ya teşekkür eden Başkan Kaplan, ilçenin Cumhuriyet döneminde geçmişten günümüze ürettiği en müstesna isim merhum Başbakan Adnan Menderes’in portresini hediye etti.

Vali Canbolat, Belediye Başkanı Kaplan ve protokol üyeleriyle birlikte ilçenin sembol değerleri olan Cihanoğlu Camii ve Cihanoğlu Kulesi’ni de ziyaret ederek, makamında merhum Başbakanın memleketi Koçarlı’nın değişim ve gelişim süreçleri hakkında bilgi aldı. Geçmişten günümüze Menderes.

İlçenin simgesi olan Cihanoğlu Kulesi’nin restorasyon ve rölöve çalışmaları için Aydın Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Müdürlüğü (YİKOB) aracılığıyla sıfırdan modernize edilecek her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti. Kültür ve Turizm Bakanlığı Valisi Canbolat, Koçarlı’nın önümüzdeki dönemde ilde olacağını söyledi. Kültür ve turizm destinasyonu olarak ön plana çıkacak ilçelerden biri olduğunu vurguladı.

Aydın Valisi Canbolat, ilçedeki temaslarında Koçarlı Kaymakamı Ersin Zirveli, Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, AK Parti Koçarlı İlçe Başkanı Ümit Özdemir ve yönetim kurulu üyelerini de yalnız bırakmadı. – AYDIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu