Ekonomi

Aydın’ı sel vurdu

AFAD, Jandarma Arama Kurtarma ve jandarma komandolarının Demirçay İlçesi’nde aralıksız sürdürdüğü çalışmalar sabah saatlerinden itibaren geniş bir alana yayıldı.

Sualtı ekipleri de derede arama yapıyor. Hava jiroskopu çalışmaları destekliyor.

Sel nedeniyle devrilen ve dere boyunca yolu kapatan ağaçlar da arama çalışmalarını kolaylaştırmak amacıyla ekipler tarafından kesiliyor.

Düşen kaya modülleri DSİ ve belediye iş makineleriyle temizleniyor.

Kayıp Ali Alptekin’in amcası Cevdet Babacan, yeğeninin bulunması için devletin tüm kaynaklarını seferber ettiğini belirterek yetkililere teşekkür etti. Babacan, yeğeninin sağ bulunmasını umduklarını belirtti.

Selde 3 kişi hayatını kaybetti

Aydın’da gece saatlerinde başlayan sağanak yağış Söke, Koçarlı, Karpuzlu ve Çine ilçelerinde su baskınlarına neden oldu, tarım alanları ve yollar sular altında kalırken, bazı konut ve işyerleri de sular altında kaldı.

Selin meydana geldiği bölgelere itfaiye, jandarma, polis, AFAD, DSİ, belediye ve Karayolları ekipleri sevk edilirken, çevre illerden de bölgeye destek ekipleri yönlendirildi.

Söke ilçesi Demirçay Mahallesi’nde nişan törenine katılan Hacer-Ali Alptekin çifti ve komşuları Erhan Kavaklıçay, aynı otomobille saat 02.00 sıralarında evlerine dönmeye çalışırken sel sularına kapıldı.

Otomobil, sabah saatlerinde sel sularına kapılıp sürüklenen 4 araçla birlikte mahalle meydanına yaklaşık 1 kilometre uzaklıktaki dere yatağına park edilmiş halde bulundu.

Hacer Alptekin ve Erhan Kavaklıçay’ın cenazeleri araçtan çıkarılırken, Ali Alptekin için arama başlatıldı.

Söke’nin Güneyyaka İlçesi’nde sel sularına kapılarak sürüklenen Nurten Sivritaş’ın cesedi, arama çalışmaları sonucu bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu