Haber

Putin, Kadırov’un oğlu Ahmet ile görüştü: Kadırov’un ölüm döşeğindeki tartışması

Çeçenistan Devlet Başkanı Ramazan Kadırov’un sağlık sorunları nedeniyle istifa edebileceği belirtiliyor.

Geçtiğimiz aylarda Kazak gazeteci Azamat Maytanov, sosyal medya hesabından yazdığı bir mesajda, Kadırov’un yaşadığı önemli böbrek sorunları nedeniyle ölümcül hasta olabileceğini savunmuştu.

Kadirov’un uzun süre resmi kabullerde, ziyaretlerde ve toplantılarda yer almaması ünlü Alman Bild gazetesinde de haber konusu oldu.

Bild Gazetesi manşeti, “Putin’in kan emici köpeği ne kadar hasta?”alt yazı, Putin’in kötü şöhretli ‘tazısı’ olarak bilinen Kadırov’un sağlığının bozulduğuna dair söylentiler uzun süredir ortalıkta dolaşıyordu. Kadirov, Rusya Federasyonu’na bağlı özerk bir cumhuriyet olan Çeçenya’nın kötü şöhretli tiranı. Ama cephesi yavaş yavaş parçalanıyor. “Aralık ayında fiziksel durumuyla ilgili spekülasyonların ardından bir kaynak, Kadırov’un ciddi bir sağlık sorunu olduğunu yeniden iddia ediyor.”formatında yayınlandı.

PUTİN, KADYROV’UN OĞLUYLA NEDEN GÖRÜŞTÜ?

Kadırov’un sağlığıyla ilgili tartışmalar netlik kazanmazken, Moskova’daki bir görüşmeye ait ilginç bir fotoğraf yayınladı.

Kadirov’un böbrek hastası olduğu ve zehirlendiği iddialarına yanıt olarak Putin’in Kadirov’un oğlu Ahmet Kadirov ile görüştüğü ortaya çıktı.

Görüşmeyle ilgili rastgele bir açıklama yapılmazken, Putin’in Ahmet Kadirov ile görüşmesi gözlerin yeniden Çeçenya’ya çevrilmesine neden oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu